Tylko 3:1

Tylko 3:1

W sobotę swój pierwszy mecz na własnym stadionie rozegrała drużyna młodzików, która zmierzyła się ze Szczytem Boguszów- Gorce. Wiedzieliśm, że będzie to ciężki mecz, bowiem goście pokonali w pierwszej kolejce w derbowym pojedynku Górnika Boguszów- Gorce 10:0 i zajmowali pozycję lidera.

Jednak od pierwszego gwizdka sędziego kontrolę wydarzeń na boisku przejęła nasza drużyna, która raz po raz stwarzała sobie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Uwieńczeniem dobrej gry była bramka zdobyta przez Dawida Lewczyńskiego, która dała nam prowadzenie 1:0. Niestety kilka minut później fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego z połowy boiska popisał się obrońca Szczytu Szymon Karpiński i do przerwy było 1:1

W drugiej połowie oglądaliśmy prawdziwe oblężenie bramki gości i sporadyczne kontrataki Szczytu. Dopiero dziesięć minut przed końcem meczu piękną indywidualną akcją popisał się Jakub Gieniec i dał nam prowadzenie 2:1. Pięć minut później swoją dobrą grę podsumował skutecznie egzekwowanym rzutem karnym Jakub Poręba i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1

Drużynie gości dziękujemy za sportową rywalizację, a naszej gratulujemy udanego występu i zdobycia pierwszych 3 punktów. Za tydzień w sobotę udajemy się do Kłodzka, by o godz.11.00 zmierzyć się z zespołem Orlika, który dziś pokonał w Boguszowie- Gorcach miescowego Górnika 4:1.