Deichmann Minimistrzostwa

W niedzielę rozpoczął się na obiektach Aqua Zdroju w Wałbrzychu ogólnopolski turniej w piłce nożnej Deichmann Minimistrzostwa w kategoriach U-7, U-9 i U-11, a w każdej z nich wystartuje nasza Akademia Piłkarska FUTGOL. Swoje mecze będziemy rozgrywać jako reprezentacja Czech.

Wvczorajszy dzień był bardzo udany dla ekipy U-11, która rozegrała 3 mecze i w każdym z nich zwycięzyła. W pierwszym meczu pokonaliśmy Austrię 4:1, następnie Belgię 1:0, oraz Senegal 1:0. Dwie pierwsze ekipy grają na codzień w zespole Gryf Świdnica, a trzeci dla Akademii Piłkarskiej 13 Świdnica.

Rozgrywany turniej przebiega najpierw w formie Eliminacji Miejskich podczas kilkutygodniowej ligi oraz Finału  Miejskiego (faza play-off). W obu fazach biorą wszystkie zgłoszone do turnieju zespoły. Drużyny z kategorii wiekowych U-9 i U-11 po wygraniu Eliminacji Miejskich mają możliwość powalczyć w ogólnopolskim Finale Finałów o nagrodę główną – wyjazd na mecz Ligi Mistrzów . Spośród wszystkich zgłoszonych drużyn, losowane są dwie ekipy szczęśliwców, których czeka niesamowita wycieczka do Dortmundu.

Życzymy wszystkim naszym dzieciom wspaniałej zabawy i wielu udanych akcji i pięknych goli!