Młodziki z mistrzostwem, juniorzy minimalnie gorsi od Zagłebia W-ch

W poniedziałek nasze drużyny młodzieżowe rozegrały bardzo ważne spotkania ligowe.

Zespół młodzików udał się na wyjazd do Mieroszowa, gdzie walczyl z liderującymi gospodarzami o tytuł mistrzowski i awans di IV ligi okręgowej młodzika. Ten mecz pokazał, że oba zespoły słusznie znajdowały się na szczycie tabeli. Całe spotkanie trwała walka o każdy metr boiska. Nasz zespół dwukrotnie wychodził na prowadzenie w pierwszej połowie, ale gospodarze za każdym razem potrafili doprowadzić do wyrównania. Jednak w drugiej częsci meczu strzeliliśmy jeszcze dwa gole, na które AP Mieroszów nie umiał już odpowiedzieć i zasłużenie wygraliśmy 4:2 wygrywając ligę i awanując tym  samym do wyższej ligi. Gole strzelili: Weronika Poręba, Kamil Surgieniewicz, Dawid Lewandowski, ajeden był trafieniem smobójczym.

W tym samym czasie na stadionie w Czarnym Borze w zaległym meczu IV Okręgowej Ligi Juniora Młodszego przegrywamy z Zagłębiem Wałbrzych 2:3. Pierwsza połowa to bardzo wyrównany pojedynek, który zakończył się wynikiem 2:1 dla naszej drużyny, po dwóch trafieniach Bartka Miernika. W drugiej odsłonie meczu nasi przeciwnicy stwarzali sobie coraz więcej sytuacji na strzelenie bramki. Tutaj warto wspomnieć o świetnej postawie naszego bramkarza Konrada Machowskiego, który zagrał bardzo dobry mecz broniąc większość strzałów przeciwnikow. Niestety po wielu atakach drużyny przeciwnej piłka znalazła drogę do bramki, najpierw na 2:2 i w 90 minucie meczu na 2:3.

Brawa dla naszych zawodników za walkę do końca.