II urodziny Akademii Piłkarskiej Futgol

W sobotę 29.06.2019 na stadionie piłkarskim w Witkowie Akademia Piłkarska Futgol świętowała swoje drugie urodziny. Było to prawdziwie rodzinne święto w którym wzięli udział zawodnicy i zawodniczki, a także ich rodzice, dziadkowie, wujkowie i babcie. Dla wszystkich uczestników czekała dobra zabawa, sportowa rywalizacja a także kiełbaski z grilla, napoje, ciasta czy arbuzy.

Pierwszym etapem była rywalizacja w turnieju piłkarskim dzieci od 5 do 15 roku życia. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 ligi w których walczyli o tryumf w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Dzieci w wieku 5-7 lat ( grupa skrzatów) grały w lidze włoskiej i zwycięzcą okazał się zespół SSC Napoli przed Juventusem i AC Milanem.

Kategoria żaków ( 8-9 lat) reprezentowała ligę polską i tu zwycięzcą okazała się Legia Warszawa, przed Zagłębiem Lubin i Lechem Poznań.

Grupa orlików ( 10-11 lat ) wystąpiła w lidze angielskiej i najlepszym zespołem okazał się Liverpool przed Tottenhamem i Arsenalem.

W najstarszej kategorii młodzików ( 12-13 lat ) oprócz chłopców wystąpiły także dziewczęta w wieku 12-14 lat. Rywalizacja toczona była w lidze hiszpańskiej i końcowy tryumf należał do Barcelony, która wyprzedziła Atletico Madryt i Real Madryt.

Kolejnym etapem były mecze rodzice na dzieci. Jedni i drudzy zostali podzieleni na 2 drużyny przy czym, aby dodać smaczku tej rywalizacji dzieci miały znaczną przewagę liczebną. Tak więc na całym boisku 20 rodziców walczyło z około 40 małymi wojownikami i w pierwszym meczu najmłodsze pociechy ( od 5 do 10 roku życia ) po zaciętym spotkaniu padł wynik 3:3. W drugim meczu wystąpili wszyscy starsi zawodnicy i zawodniczki ( od 11 do 15 roku życia) i ich rodzice, którzy jednak nie zastosowali taryfy ulgowej i pokonali naszych adeptów 2:0.

Trzecim etapem były pojedynki duetów w których walczyły ze sobą pary składające się z rodzica i dziecka. Najpierw zagrali tatusiowie, dziadkowie i wujkowie ze swoimi podopiecznymi i jako, że zgłosiło się ponad 50 duetów potrzebne były bardzo długir kwalifikacje by wyłonić zwycięzców. Walka była ostra, wielu tatusiów bardzo poważnie potraktowało tę rywalizację i na końcu okazało się że najlepsi zostali : Julek Lepucki i tata, Mateusz Lizoń i tata, oraz Wiktoria Krol z wujkiem Marcinem.

Chwilę później odbyły się chyba najciekawsze tego dnia pojedynki, bo do walki duetów włączyły się licznie: mamusie, ciocie i babcie. Płeć piękna zaprezentowała się fantastycznie a najlepsi okazali się :Wioletta Rudnicka z synem Mateuszem i Barbara Jachim z córką Nikolą.

Na końcu imprezy wszyscy adepci Akademii Piłkarskiej Futgol otrzymali pamiątkowe klubowe szaliki, a osoby o najwyższej frekwencji na treningach zostały dodatkowo nagrodzone sprzętem sportowym.

W grupie skrzatów zostali nagrodzeni:

1) Gracjan Przysło

2) Patryk Kogut

3) Kacper Kunicki

W grupie żaków nagrody otrzymali:

1) Oliwier Kempczyński

2) Michał Krzystek

3) Konrad Jeliński

4) Mateusz Gryka

5) Karol Szczepaniak

6) Adam Dziedzic

7) Bartek Kubacki

8) Szymon Mika

W grupie orlików najlepiej trenującymi byli:

1) Dawid Dublański

2) Mateusz Rudnicki

3) Maciej Grygorcewicz

W grupie młodzików zostali nagrodzeni:

1) Dawid Lewczyński

2) Patryk Jeliński

3) Kornel Nieczyperowicz

W grupie dziewcząt nagrody otrzymały:

1) Oliwia Michalska

2) Emilia Nawrocka

3) Malwina Pokrzywa

4) Marysia Ruchała

Podziękowano także o naszym sponsorom, którzy należąc do Klubu 100 Przyjaciół Akademii Piłkarskiej Futgol wspierają finansowo dzieci wyjeżdżające na obozy piłkarskie, a także panu Adamowi Góreckiemu wójtowi Gminy Czarny Bór, dzięki któremu mamy bezpłatny dostęp do stadionu piłkarskiego w Czarnym Borze. Wszyscy oni otrzymali pamiątkowe certyfikaty i klubowe szaliki.

To było prawdziwe futbolowe święto!